Što to ima u Hrvatskom zavodu za socijalni rad čudno pa da uništavaju tuđe živote
Izvor: https://socskrb.hr/propisi/
Sve više roditelja iz raznih dijelova Republike Hrvatske objavljuje javno o problemu koji ima s Hrvatskim zavodom za socijalnu skrb, gdje dokazno iskazuju pogodovanja drugoj strani od službenih osoba i razne propuste u poštivanju zakonskih odredbi. Mnoge odnose se upravo na obiteljsko pravnu zaštitu, mjere zaštite dobrobiti i prava djece te oduzimanja srbi i smještanje maloljetne djece na udomljavanja.
Slučajnost ili namjeran propust na službenim stranicama HZSR-a?
Roditelji koji se žele informirati o svojim roditeljskim pravima i pravima maloljetne djece o kojoj skrbe ili čiji su roditelji, zakonske odredbe o postupanju HZSR i o roditeljskim pravima i obvezama mogu naći informacije o istima na službenim stranicama Hrvatskog zavoda za socijalni rad. Ili ne mogu?
Ukoliko želite informacije iz Pravilnika o mjerama zaštite osobnih prava i dobrobiti djeteta, ipak ćete morati više istraživati putem interneta, jer kada na službenim stranicama HZSR kliknete na link za isti, otvara se stranica zakonskih odredbi o Planu o zajedničkoj skrbi. Namjeran ili slučajan propust postavlja se pitanje uz sve predstavke koje javno iznose roditelji i skrbnici sa svim područja Republike Hrvatske.
S obzirom na navedeno pronašli smo Pravilnik te ga objavili na Portalu kako bi se građani lakše informirali o svojim pravima i obvezama.
Bonton oblačenja u školi i na poslu
Bonton odijevanja, kako u školi, tako i na poslu, podrazumijeva pridržavanje određenih pravila i normi vezanih za izgled, odjeću i opće ponašanje ovisno o situaciji i okruženju. Evo glavnih smjernica bontona odijevanja za oba okruženja:
Odgovornost državnih tijela u zaštiti djece
Ugroženost djece je viševrsna i cjelovita pojava. U večini slučajeva roditelji prepoznaju potrebu da svoju djecu zaštite od neprimjerenih postupaka državnih tijela i trećih osoba, no ponekad ni sami ne udovoljavaju zahtjevu da su oni prije svih pozvani skrbiti o dobrobiti svoje djece. Stoga je na državnim tijelima da interveniraju radi zaštite djece, njihovih prava i dobrobiti.
Što to ima u Hrvatskom zavodu za socijalni rad čudno pa da uništavaju tuđe živote
Izvor: https://socskrb.hr/propisi/
Pravilnik o mjerama zaštite osobnih prava i dobrobiti djeteta NN 122/13, 82/22
Izvor: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_11_123_2346.html
Odlukom Opće skupštine Ujedinjenih naroda se od 1993. g. 15. svibnja svake godine obilježava kao Međunarodni dan obitelji
Ovaj dan pruža priliku za promicanje svijesti o pitanjima koja se odnose na obitelj i proširivanje znanja o društvenim, ekonomskim i demografskim procesima koji utječu na obitelji. Dana 25. rujna 2015. godine, 193 države članice Ujedinjenih naroda jednoglasno su usvojile Ciljeve održivog razvoja. Politike i programi usmjereni na obitelj su od vitalnog značaja za postizanje mnogih od ovih ciljeva.
Djeci bi se ostvarivale jednake mogućnosti i prilike kad bi ih roditelji jednostavno dali na udomljavanje
Nakon daljnjih doživljenih nasilja od HZSR, i drugih upravnih tijela, u bitnom, ne može se shvatiti, kome ova situacija pogoduje, osim HZSR stručnoj osobi i/ili udomitelju!? Stoga sam danas poslala svi odgovornim osobama slijeći upit:
U sustavu socijalne skrbi žrtve i oštećenike tretiraju kao nepodobne i lude
Puno je propusta iz sustava socijalne skrbi, te o dubljem razlozima ne treba ni razmišljati s obzirom da se krši niz jasnih zakonom propisanih odredbi, stoga treba primarno osigurati da se službena osoba u sustavu prema korisnicima ne može služiti morima i ovlastima, a na temelju osobnih stavova ili dojmova o istoj.
Koliko treba prijava imati određena službena osoba da bi se obranilo od njihovog postupanja?
Da li službena osoba krši zakonske odredbe upozoravanjem korisnika da je audio snimanje tijekom postupka kazneno djelo
Ako smatrate da je službena osoba prekršila vaša prava tijekom postupka, na primjer, lažno vas upozoravajući da je audio snimanje kazneno djelo, možete prijaviti tu osobu nadležnim tijelima. Evo koraka koje možete poduzeti:
Zakon o državnoj informacijskoj strukturi NN 92/2014
Na temelju članka 89. Ustava Republike Hrvatske, donosim
Zakon o zaštiti potrošača: Iako ne postoji točan EU članak koji isto kaže, trgovac vam ipak mora dati povrat novca
Nakon što sam podijelila prethodne objave na temu Zakona o zaštiti potrošača i povrata novca prilikom povrata novca, javili su se mnogi s upitom upravo o članku Zakona koji bi točno potvrdio navedeno.
FINA: Online zahtjev za izdavanje digitalnog certifikata
S obzirom da mi treba digitalni potpis, posjetila sam internet stranice FINA, pregledala dostupne vrste i mogućnosti, pripremila navedenu dokumentaciju i odabrala opciju za predaju online zahtjeva.
Pravo na povrat novca za kupljeni proizvod
Kao i većina nepravilnih Zakona s kojima se razne službe koriste na našu štetu, i ovo je jedan od Zakona koji je nejasno napisan i stvara dovoljno prostora u kojem kupci ili potrošači ipak na ne mogu ispuniti svoja prava.
Službena potvrda Porezne Uprave: Isplata plaća radnika dozvoljena je putem Revolut računa
Evo i službene potvrde:
Institucionalno nasilje - definicija i značenje
Prisilna kontrola je model planskog, sustavnog i dugotrajnog emocionalnog, psihičkog i ekonomskog zlostavljanja, koje prethodi tjelesnim napadima i ubojstvima i žrtvu pretvara u taoca takvog partnera. Osobe koje primjenjuju prisilnu kontrolu kao model kontrolirajućeg ponašanja nad drugim osobama čine to s ciljem uspostave i zadržavanja moći, a žrtve su izložene dugotrajnom psihičkom, fizičkom, mentalnom, seksualnom ili financijskom zlostavljanju. Zlostavljači ponašanje prisilne kontrole obično koristi radi sticanja i zadržavanja moći i kontrolu nad drugom osobom kako bi tu žrtvu izložili psihičkom, fizičkom, mentalnom, seksualnom ili financijskom zlostavljanju. Zlostavljač može imati različite motive koji mogu uključivati devalvaciju, zavist, osobnu korist, osobno zadovoljstvo, psihološku projekciju ili jednostavno uživanje u primjeni moći i kontrole.
Kako i kojim putem ostvariti svoja prava prevedeno u laičkom obliku
Europska konvencija o pravima djeteta
Tko ima pravo na besplatnu pravnu pomoć i pod kojim se uvjetima ista može ostvariti
Svrha besplatne pravne pomoći je ostvarenje jednakosti svih pred zakonom, osiguranje djelotvornog ostvarenja pravne zaštite te pristupa sudu i drugim javnopravnim tijelima, a ostvaruje se kao primarna ili sekundarna pravna pomoć.
Pravo na suđenje u razumnom roku
Ako ste stranka u sudskom postupku i smatrate da nadležni sud nije odlučio u razumnom roku o vašem pravu ili obvezi ili o sumnji ili optužbi za kažnjivo djelo, imate pravo na sudsku zaštitu.
Besplatna pravna pomoć Primorsko Goranska županija
Primorsko-goranska županija počevši od 1. siječnja 2020. godine provodi postupak odobravanja zahtjeva za korištenjem besplatne pravne pomoći sukladno Zakonu o besplatnoj pravnoj pomoći (“Narodne novine” br. 143/13 i 98/19).
Propisi po kojima u obavljanju djelatnosti postupa Hrvatski zavod za socijalni rad
Pravilnici:
Bonton oblačenja u školi i na poslu
Bonton odijevanja, kako u školi, tako i na poslu, podrazumijeva pridržavanje određenih pravila i normi vezanih za izgled, odjeću i opće ponašanje ovisno o situaciji i okruženju. Evo glavnih smjernica bontona odijevanja za oba okruženja:
Predmet Us I-707/2024, US RI
Autor: I.P.
Predmet Us I-687/2024, US RI
Autor: I.P.
Predmet Us I-416/2024, US RI
Autor: I.P.
Predmet Us I-415/2024, US RI
Predmet Us I-329/2024, US RI
Datum osnivanja: 26.02.2024.
Predmet Us I-309/2024, US RI
Pisarnica: Sudska pisarnica
Predmet US I-263/2024, US RI
Pisarnica: Sudska pisarnica
Predmet Us I-262/2024, US RI
Pisarnica: Sudska pisarnica
Predmet US I-261/2024, US RI
Pisarnica: Sudska pisarnica
Predmet US I-182/2024, US RI
Pisarnica: Sudska pisarnica
Add comment
Comments